— Hizmetler


Genel Peyzaj Hizmetleri

Yaşam alanları içerisinde yer alan çeşitli karakter, görünüş ve özellikteki doğal kültürel bitkilerin, estetik ve fonksiyonel bakımdan bir araya getirilip düzenlenmesi sanatına peyzaj denir. Peyzaj aslında bilinenin aksine yalnızca bitki düzenleme değil aynı zamanda da bitkilerin yaşamsal devamlılığını sağlayan sistemler bütünüdür.

Her bitki ya da uygulama alanı varlığını sağlıkla sürdürebilsin diye bazı destekleyici sistemlere ihtiyaç duyar.

Bitki Tedarik ve Dikim

Bulunduğunuz bölgenin iklimine uygun dayanıklı ve doğanıza güzellik katacak bitki seçenekleri ile yanınızdayız. Kendimize ait bahçelerde bulunan onlarca üründen size en uygununu tedarik edip, bahçenize dikimini sağlıyoruz.

Seçilen doğru bitkiler sayesinde bahçenize her baktığınızda ne kadar doğru bir karar verdiğinizi tekrar tekrar hissedeceksinizBakım ve Gübreleme

SEFA İlaçlama & Peyzaj bahçenizin bakımında, ihtiyacı olan tüm materyalleri temin ederken; eskiyen, yıpranan, canlılığını yitiren mekanizmaların güncellemesini de gerçekleştirmektedir. Bahçenizin yeşil örtüsüne ihtiyacı olan hizmeti, uzman ekibiyle yerine getirir.

Bahçe bitkilerinin sağlıklı bir şekilde büyümeleri ve meyve-sebze gibi ürünlerin verimliliği açısından, toprağın zenginleştirilmesi gerekmektedir. Çünkü; toprağın bitkilere faydalı olabilmesi için ihtiyaç duyduğu bazı besin ve vitaminler vardır. Bu besin ve vitaminleri gübreleme yoluyla toprağa kazandırarak, bahçenizin ve bitkilerinizin daha verimli olmalarını sağlayabilirsiniz.

Bahçe İlaçlama

Periyodik olarak senede 2 kere bahçe ilaçlaması yaptırılmalıdır. Bölgesel olarak haşere populasyonunun olduğu bahçe ve alanlarda ise aylık olarak bahçe ilaçlaması ve bakımı yaptırılmalıdır. Bu bahçede bulunan bitkilerin çim kurdu, yaprak biti vb. zararlı organizmalardan korunmasında yardımcı olacağı gibi dışarıdan evinize veya iş yerinize kene, pire, fare, yılan, akrep, çıyan, salyangoz, kulağakaçan, kırkayak, hamam böceği, gümüş böceği vb. haşerelerin girmesine de engel olacaktır. Yaşam alanlarınızın haşere kontrolünün sağlanmasında bahçe ilaçlaması ve bakımı önemli adımlardan birisidir.Bahçe Düzenleme

Bahçe Düzenleme çalışmalarını SEFA İlaçlama & Peyzaj olarak profesyonel hizmet anlayışı ile yerine getirmekteyiz. Bahçe düzenleme çalışmaları peyzaj hizmetlerinin bir çok seçeneği ile hizmet verilmesi anlamına gelmektedir. Bahçe düzenleme üzerine yaklaşık 20 kategoride hizmet mevcuttur. SEFA İlaçlama & Peyzaj olarak hizmet verdiğimiz tüm kategorilerde uzman ve işinin ehli personellerimiz ile çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Hizmetlerimiz için personellerimiz gerekli olan tüm sertifika belgelerine sahiptirler.